نکات کلیدی در خرید اکسیژن ساز
نوامبر 9, 2019
اکسیژن ساز
اکسیژن با محصولی دانش‌بنیان به مبتلایان کرونا رسید
اکتبر 5, 2020
نمایش همه محصولات

آیا استفاده از اکسیژن منجر به وابستگی میشود؟

آیا استفاده از اکسیژن منجر به وابستگی میشود؟

آیا استفاده از اکسیژن منجر به وابستگی میشود؟

آیا استفاده از اکسیژن منجر به وابستگی میشود؟

شاید شما هم با این جمله روبرو شده باشید اکسیژن مصرف نکنید بدنتان عادت میکند ؟!!!!

 اکسیژن استفاده نکنید ریه تنبل میشود؟؟؟

این ها باور هایی است که بیان میشوند

آیا این باور ها ریشه علمی دارد ؟
بهتر است برای پاسخ به این سوال کمی در مورد مبانی اکسیژن درمانی صحبت کنیم

اکسیژن تنها دارروییست که هیچ جایگزینی ندارد .

سوخت و ساز بدن انسان وابسته به اکسیژن است به عبارتی ساده حیات تک تک سلول های بدن انسان وابسته به اکسیژن است.

پس کمبود اکسیژن میتواند به تمامی ارگان های بدن انسان آسیب برساند. مطالعات نشان داده کمبود اکسیژن میتواند بیش از ۴۰ مورد بیماری مختلف در بدن ایجاد کند.

ریه به عنوان عضو دریافت کننده اکسیژن از محیط مسئولیت مستقیم جدا سازی اکسیژن از هوا ورساندن آن را به خون دارد .

حال اگر به هر دلیلی بافت ریه دچار بیماری یا آسیبی شود. که نتواند انتقال اکسیژن را به بدن به درستی انجام دهد . ما با کمبود اکسیژن خون روبرو میشویم که این یعنی کمبود در اکسیژن رسانی به همه بافت های بدن . یعنی خستگی مغز قلب کلیه کبد و هر آنچه عضو حیاتی در بدن است .

حال پاسخ به سوال ساده است :

اگر با توجه به سنجش میزان اکسیژن خون, فرد دچار کمبود در حالات مختلف بوده و پزشک معالج شما این مطلب را تشخیص داده

قطعا برای شما اکسیژن درمانی را تجویز مینمایید .

دقت کنیم اکسیژن داروست و تجویز میشود ، دارو مقدار دارد و میزان مصرف، مصرف آن حیاتی است و اگر استفاده نشود قطعا آسیب های جبران ناپذیری به همراه دارد . اگر بدن شما یا نزدیکان شما از کمبود اکسیژن رنج میکشد . این بزرگترین خیانت است که خود را از درمان محروم کنید . وابستگی!!!! تنبلی ریه !!!!! ؟؟؟؟

به صراحت بیان کنیم اکسیژن درمانی توسط پزشک تجویز میشود و بر اساس نیاز بدن شماست یعنی جبران کننده کمبود ریه شما اگر به اندازه درست مصرف شود نه تنها منجر به تنبلی ریه نمیشود بلکه به ترمیم و جلوگیری از پیشرفت تخریب ریه بسیار کمک میکند پس چه شده که بعضی از مردم به این نتیجه رسیده اند که تنبلی و وابستگی به همراه دارد.

ریه ای که دچار مشکل است یا به دنبال یک بیماری مقطعی بوده که آسیبی وارد کرده و تمام شده و یا سیر بیماری مزمنی است که همچنان در حال تخریب است.

اکسیژن درمانی میتواند به ترمیم آسیب های گذشته که حال متوقف شده اند کمک کند . پس بعضا بعد از مدتی درمان , پزشک بهبودی را در شما میبیند و درمان تمام میشود. ولی گاهی سیر بیماری ادامه دار است و اکسیژن میتواند سیر پیشرفت را کند کند . ولی نه متوقف

اینجاست که بیمار دچار اشتباه میشود و باور غلط به وجود می آید او این را میبیند که بعد از ماه ها و سال ها رفته رفته میزان نیاز به اکسیژنش بیشتر میشود . تفسیر او این است که وابسته شده یا ریه اش طنبل شده در صورتی که واقعیت اینست: بیماری زمینه ای پیشرفت کرده . اکسیژن روند پیشرفت بیماری را کند کرده . تا کیفیت زندگی و طول عمر را افزایش دهد . ولی با نگرش غلط, خود اکسیژن متهم به تخریب میشود چه بسا اگر اکسیژن درمانی برای بیماری مزمن صورت نگیرد بیماری بسیار سریعتر پیشرفت کرده ارگان های دیگر را نیز نابود میکند.

اکسیژن درمانی صحیح نه وابستگی دارد و نه تنبلی ریه

فعال سازی گارانتی