حضور در نمایشگاه ایران هلث ۹۷
آوریل 12, 2018
آیا استفاده از اکسیژن منجر به وابستگی میشود؟
آیا استفاده از اکسیژن منجر به وابستگی میشود؟
نوامبر 19, 2019
نمایش همه محصولات

نکات کلیدی در خرید اکسیژن ساز

اکسیژن ساز

نکات کلیدی در خرید اکسیژن ساز:

در هنگام خرید اکسیژن ساز به چه مطالبی باید دقت کنیم ؟

اکسیژن ساز وسیله ایست جهت اکسیژن درمانی . که پزشک معالج شما به دلیل ناتوانی سیستم تنفسی در تامین اکسیژن بدن برای شما تجویز کرده به صورت دقیق تر کار این وسیله این است که هوای محیط اطراف شما را میگیرد . اکسیژن آن را جدا سازی میکند و خلوص آن را به بالای نود درصد میرساند . سپس در اختیار شمات قرار میدهد

چه مسایلی در خرید دستگاه قابل اهمیت است ؟

اکسیژن ساز وسیله ایست با فیلتر های متعدد م قطعات مکانیکی و شیمیایی که به مرور زمان و کار کرد نیاز به سرویس و نگهداری دارد پس در ابتدا حتما دقت داشته باشید دستگاهی را خرید کنید که خدمات پس از فروش و قطعات معتبر دردسترس داشته باشد .

  • اکسیژن ساز وظیفه خالص سازی اکسیژن را دارد . لذا داشتن سنسور خلوص سنج اکسیژن از ضروریات این دستگاه به حساب می آید . این سنسور باید به نحوی باشد که همیشه خلوص اکسیژن تولیدی دستگاه قابل رویت باشد و حتما بر اساس الزامات استاندارد دارای اخطار کمبود اکسیژن باشد یعنی هر زمان که خلوص اکسیژن تولیدی پایین آمد اخطار صوتی و تصویری بدهد و بیمار را مطلع کند چرا که بیمار بدون سنسور در اغلب موارد نمیتواند متوجه کمبود اکسیژن تولیدی شود . و برای بیمار خطر آفرین است . جهت تست این مورد در هنگام خرید شیر خروجی دستگاه را بیشتر از حد ظرفیت دستگاه باز کنید . طبیعتا در این شرایط خلوص اکسیژن افت میکند و بعد از چند دقیقه هم افت خلوص را باید به نمایش بگذارد و هم حتما باید اخطار صوتی و تصویری داشته باشد . چون اغلب بیماران به صفحه نمایشگر دستگاه دقت نمیکنند و یا در نیمه شب که بیمار خواب است جز با اخطار صوتی نمیتوان بیمار را از خطر کمبود اکسیژن نجات داد .
  • اکسیژن ساز باید سنسور قطع برق داشته باشد به این معنی که اگر دستگاه در حالت روشن قرار دارد و برق ورودی دستگاه قطع شود . با ایجاد اخطاری صوتی بیمار را از خاموش بودن دستگاه مطلع کند.
  • اکسیژن ساز باید دارای اخطار فشار و دما باشد به این معنی که اگر فشار کارکردی دستگاه و یا دمای کمپرسور دستگاه بالا رفت که ناشی از اشکالات فنی میتواند باشد قبل از آنکه منجر به آسیب های جبران ناپذیر به خود و یا بیمار شود اخطار داده و از این اتفاق جلوگیری نماید.
  • بهتر است اکسیژن ساز دارای اخطار قطع جریان اکسیژن باشد این سنسور در صورتی که در هنگام استفاده به هر دلیلی مسیر خروجی اکسیژن از دستگاه به بیمار دچار انسداد گردد هشدار میدهد تا بیمار از اکسیژن محروم نشود گره خوردن شیلنگ اکسیژن در زمان خواب اتفاق رایجیست که میتواند به بیمار آسیب برساند .با این هشدار از آن جلوگیری میشود
  • اکسیژن سازها خلوص اکسیژن بالای نود درصد تولید میکنند که هرچه خلوص آن بالاتر باشد کیفیت بهتری دارد.
  • در هنگام خرید اکسژن ساز حتما به صدای دستگاه دقت کنید . چرا که در سکوت شب این موضوع برای شما میتواند آزار دهنده باشد بهترین دستگاه ها حدود ۴۵ تا ۵۰ db صدا تولید میکنند . که قابل تحمل است حتما در هنگام خرید دستگاه را در محیطی آرام روشن کنید و با مدل های مختلف مقایسه کنید. یکنواختی صدا هم مهم است صدای یکنواخت بسیار برای انسان قابل تحمل تر است تا صدایی که تغییر میکند و نوسان دارد.
  • در هنگام خرید حتما به مصرف برق دستگاه دقت کنید . دستگاهی استاندارد است که حدود ۷۵ وات برای هر لیتر اکسیژن مصرف کند به عنوان مثال دستگاه پنج لیتری حدودا باید مصرف برقی به اندازه ۳۷۰ وات داشته باشد . به دلیل اینکه بعضا دستگاه ۲۴ ساعت شبانه روز روشن است هزینه برق مصرفی بسیار مهم است .

اکسیژن سازی که دارای مشخصات فوق باشد میتواند وسیله ای اطمینان بخش برای سپردن بیمارتان به آن باشد.

فعال سازی گارانتی